http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
زنان کمتر از مردان در اینترنت خطر می‌کنند
زنان کمتر از مردان در اینترنت خطر می‌کنند

زنان در کاربری اینترنت کمتر خطر می‌کنند و میزان خطر کردن مردان بیشتر است. در واقع زنان در کل زندگی نیز به علت آن که بیشتر احتیاط می‌کنند به طور متوسط 6 سال بیشتر از مردان عمر می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط، طبق بررسی‌های انجام گرفته در اروپا، زنان به اندازه‌ مردان شوق کاربری اینترنت را دارند اما روش‌های متفاوتی دارند. این بررسی حاصل همکاری کسپرسکی و دانشگاه وئرزبورگ آلمان است و طبق یافته‌های اصلی آن، مردان به دنبال سرگرمی، بازی و مطالب بی‌پرده و زنان به دنبال معاشرت و تعامل با دوستان هستند.
دکتر فرانک شواب، کارشناس روان‌شناسی رسانه‌ها در دانشگاه وئرزبورگ می‌گوید: طی این بررسی، مردان 2 برابر زنان از انواع مختلف حملات بدافزاری خبر داده‌اند.
از لحاظ خطر کردن هم زنان در نهایت خوشحالی میدان را به مردان واگذار کرده‌اند. وقتی مردان برای هر گونه خطر کردن داوطلب هستند چرا زنان باید خودشان را به خطر اندازند؟ زنان نه تنها در جهان برخط رفتار کم‌خطرتری دارند بلکه در زندگی عادی و طول عمر نیز دست بالا را دارند. منش زنان به گونه‌ای است که هم در فضای برخط و هم در زندگی عادی معاشرتی‌تر و مراقب‌تر هستند. زنان روش معقول‌تری دارند بنابراین از خطر پرهیز می‌کنند و زندگی ایمن‌تری دارند. دیوید ام، محقق امنیت کسپرسکی نیز می‌گوید: سر زدن به انواع خاصی از وبگاه‌ها خطر آلودگی را افزایش می‌دهد مثل وبگاه‌های قماربازی و مطالب بی‌پرده. مطالب این وبگاه‌ها به خودی خود خطرآفرین‌ نیستند اما شمار زیادی از بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند و هر جا که بازدیدکنندگان زیاد باشند خلافکاران هم بیشتر هستند، زیرا طعمه‌های بیشتری برای شکار وجود دارد.‌


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200