http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 2 ارديبهشت 1397
هزینه 5 هزار تومانی برای سوزاندن سیم‌کارت ایرانسل!
هزینه 5 هزار تومانی برای سوزاندن سیم‌کارت ایرانسل!

مسوولان سازمان رگولاتوری ملاحظه کنند

هفته گذشته در برنامه پايش مطلبی در خصوص درخواست وجه براي سوزاندن سيم‌کارت‌هايي که به نام مشترکان ایرانسل است عنوان شد که بازتاب گسترده‌اي در شبکه‌هاي اجتماعي داشت.
در برنامه پايش، مجري اين برنامه به نقل از يکي از بينندگان، اظهار کرد: به ما اعلام شد که به مراکز مربوطه مراجعه کنيم و اگر بيش از يک سيم‌کارت به ناممان است مواظب باشيم چون ممکن است از اين سيم‌کارت‌ها سوء‌استفاده شود. اين کاربر پس از مراجعه به مرکز مربوطه متوجه مي‌شود که چند سيم‌کارت به نامش ثبت شده، اما وقتي تقاضاي سوزاندن آنها را مي‌کند، گفته می‌شود براي سوزاندن هر سیم‌کارت باید مبلغ 5 هزار تومان بپردازد.
زماني هم که کاربر معترض مي‌شود که چرا بايد اين وجه را پرداخت کند، به او گفته‌ مي‌شود که اين سيم‌کارت‌ها هديه سيم‌کارت‌هايي است که خريده است. جالب آنکه وقتي کاربر مي‌گويد هديه را نمي‌خواهد نیز اين موضوع از وي پذيرفته نمي‌شود.
به اين ترتيب اين هديه‌اي است که به قول مجري برنامه پايش 5 هزار تومان براي کاربر آب مي‌خورد و امکان دريافت نکردن آن هم وجود ندارد! درواقع آن‌طور که مجري مي‌گويد، اين هديه ايرانسل بوده که بايد از آن قدرداني کنيم؛ هديه‌اي که خود يک فرصت درآمدي است و حتي مي‌شود از اين به بعد به جاي يک سيم‌کارت 10 سيم‌کارت هديه بدهند؛ شارژي هم که در آنها وجود ندارد و براي سوزاندنشان هم 5 هزار تومان هزينه لازم است و البته هيچ بعيد نيست که اين مبلغ هم در آينده افزايش پيدا کند.
نظر به اهمیت موضوع، خبرنگار عصر ارتباط با واحد پشتيباني ايرانسل تماس گرفت اما اعلام شد که براي سوزاندن هر سيم‌کارت 2500 تومان گرفته مي‌شود. جست‌وجو در اينترنت نيز ما را با صفحاتي رو‌به‌رو کرد که در آنها ادعا مي‌شود در ازاي دريافت هزار تومان سيم‌کارت‌هاي کاربر را مي‌سوزانند.
به‌عبارت دیگر، صورت مساله روشن است و نوعی کسب درآمد و بازار سیاه از بابت سوزاندن سیم‌کارت‌های ایرانسل ایجاد شده که هنوز نه از سوی این اپراتور و نه از سوی نهاد ناظر بر عملکرد اپراتورها یعنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، واکنشی مشاهده نشده است.
این در حالی است که در پیگیری از اپراتور اول کشور نیز مشخص شد همراه اول هيچ هزينه‌اي بابت سوزاندن سيم‌کارت‌هاي ثبت‌شده به نام مشترکان خود اخذ نمي‌کند.
اگرچه اصولا سازمان رگولاتوری با اپراتور زرد برخورد قاطعی ندارد، اما برای مشخص شدن قانونی بودن یا نبودن اخذ وجه از مشترکان ایرانسل تلاش کردیم با این سازمان تماس گرفته و نظر ایشان را نیز دریافت کنیم که طبق معمول کسی در این سازمان پاسخگو نبود.
منبع:عصر ارتباط


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200